Krótka historia t-shirtów

Popularne t-shirty, które obecnie nosi niemal każdy, powstały na początku XX wieku. W początkach swojego istnienia były męską bielizną, dokładnie ukrytą pod koszulą czy swetrem. Pierwszymi grupami społecznymi, które zaczęły powszechnie nosić t-shirty byli… żołnierze i studenci, którzy z kolei przejęli je od szkolnych sportowców.

t-shirt z nadrukiem Prawdziwa popularność t-shirtów rozpoczyna się w latach pięćdziesiątych. Marlon Brando w filmie „Tramwaj zwany pożądaniem” oraz styl Jamesa Deana stały się inspiracją dla tysięcy młodych ludzi. Wkrótce koszulki zestawione z jeansami i trampkami stały się symbolem młodych buntowników.

Wraz z pojawieniem się dzieci-kwiatów pojawiły się też koszulki z nadrukiem. Proste grafiki i napisy wyrażały hippsowską ideologię, a już wkrótce miały zacząć wyrażać znacznie więcej: poglądy polityczne, wyznanie, poczucie humoru, zainteresowania, hobby, aktualny nastrój, ulubiony zespół muzyczny lub cytat… To wszystko i jeszcze więcej wyrażają współczesne t-shirty, noszone bez względu na wiek, status społeczny, poglądy i płeć.

Obecnie nadruki na koszulkach mówią o nas tyle samo lub więcej co cała reszta ubrania. Stały się ważnym narzędziem kreowania własnego wizerunku, dlatego obecnie można znaleźć je z tysiącami rozmaitych nadruków. A ci, którym to nie wystarcza, nadruk na koszulcemają możliwość zaprojektowania własnej koszulki, która z powodzeniem może wyrażać ich samych lub też stać się znakomitym prezentem dla bliskiej osoby na najróżniejsze okazje.