Niezbędnik w każdym biurze: urządzenie wielofunkcyjne

Każde biuro, firma, czy nawet każdy dom nie może się już obyć bez drukarki. O ile na potrzeby gospodarstwa domowego wystarczy zwykła drukarka, to w miejscach, gdzie potrzebna jest duża ilość wydruków, kopii i skanów, małe urządzenia nie są dość wygodne i szybkie w użyciu. W takim wypadku zastępują je urządzenia wielofunkcyjne, które łączą w sobie rolę drukarki, skanera, kserokopiarki i faksu.

Urządzenia wielofunkcyjne zajmują niewiele miejsca i pracują szybko i wydajnie. Mogą być połączone z komputerem lub działać niezależnie, co również przemawia na ich korzyść. Dodatki takie jak połączenie z wi-fi, możliwość druku na papierze fotograficznym czy drukowania obustronnego oraz czytniki kart pamięci znacznie ułatwiają i usprawniają pracę. Cena tych urządzeń spada, dostępne są również wersje zarówno z drukarką atramentową, jak i laserową, co sprawia, że są coraz bardziej atrakcyjne także dla osób prywatnych.

Korzystanie z takich urządzeń jest wyjątkowo proste. Nie wymagają przy tym ani specjalistycznego papieru, ani oryginalnych tonerów (jako tonery do drukarki wystarczą nawet tanie zamienniki) i zajmują niewiele miejsca. Istotne jest również, że na biurku nie pojawi się kłębowisko kabli połączonych z kilkoma różnymi urządzeniami: jeden „kombajn” wymaga jedynie podłączenia do prądu. Dostęp do wi-fi sprawia, że nie musi już być połączony z komputerem i może stanąć w dowolnym miejscu w domu.

toner do drukarki

toner do drukarki